הרשות הלאומית למחקר, לפיתוח ולחדשנות טכנולוגית תממן 40% מפרויקט בתקציב של 0.9 מיליון דולר להמשך פיתוח החיסון האוניבסאלי לשפעת

נס ציונה, ישראל – 18 בפברואר 2016

ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (TASE: BVXV; NASDAQ: BVXV), המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי הרשות הלאומית למחקר, לפיתוח ולחדשנות טכנולוגית (לשעבר משרד המדען הראשי) אישרה מימון של עד 40% מפרויקט בתקציב של 3.6 מיליון שקל (920,000 דולר), להמשך פיתוח החיסון האוניברסאלי לשפעת של החברה. 

החיסון של ביונדווקס, הנמצאת כעת בשלבים סופיים של ניסוי קליני שלב 2, הוכיח עלייה משמעותית ביעילותו כנגד מספר זני שפעת עונתית ומגפתית, בהשוואה לחיסוני השפעת הקיימים כיום. מאז  2006, הרשות הלאומית למחקר, לפיתוח ולחדשנות טכנולוגית העניקה 5.5 מיליון דולר לביונדווקס, כולל המענק הנוכחי. המענקים מאפשרים גם מתן תשלום נוסף מזכויות שינבעו ממכירות עתידיות של החיסון של ביונדווקס, לאחר שיגיע לשוק.

ד”ר רון בבקוב, מנכ”ל ביונדווקס מסר: “התמיכה העקבית בתוכנית שלנו על-ידי הרשות הלאומית למחקר, לפיתוח ולחדשנות טכנולוגית משקפת את הבעת האמון בביונדווקס וביעדים שאנו מתכננים להשיג. הרשות התרשמה מאוד מהתוצאות החיוביות בחמשת הניסויים הקליניים שהשלמנו עד כה, ומאמינה בפעולותינו הנוכחיות והעתידיות”.