אישור הפטנט מהווה מהלך נוסף חשוב להמשך יישום האסטרטגיה העסקית של החברה לחתימת הסכמי הצטיידות בחיסון האוניברסאלי עם ממשלות בעולם

נס ציונה, ישראל – 3 בספטמבר 2014 – ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (BiondVax) (TASE: BNDX), המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי קבלה אישור מרשות הפטנטים בקנדה לרישום פטנט עבור החיסון אוניברסאלי לשפעת שהחברה פיתחה. אישור הפטנט בקנדה מרחיב ומחזק את הקניין הרוחני של ביונדווקס ועשוי לקדם את החברה בהמשך הפיתוח הקליני של החיסון.

הפטנט שהתקבל בקנדה מצטרף לאישורי פטנט שקיבלה החברה בשנים האחרונות בהונג קונג, אוסטרליה, סין, רוסיה ומקסיקו, לצד סיום הליך הבחינה להשלמת תהליך רישום פטנט בארה”ב. כמו כן, החברה פועלת לאישור רישום הפטנט גם במקומות נוספים בעולם.

רישום הפטנטים במדינות שונות ומובילות הינו חלק מיישום האסטרטגיה העסקית של ביונדווקס, הפועלת בניסיון לקדם חתימת הסכמי הצטיידות רב שנתיים מול ארגוני בריאות וממשלות ברחבי העולם לשימוש בחיסון האוניברסאלי כחיסון מקדים (Primer). ביונדווקס מזהה עניין וצורך בקרב ממשלות שונות ברחבי העולם להיערך מבעוד מועד למקרה של מגפת שפעת, ומעריכה כי השימוש בחיסון האוניברסאלי שמפתחת החברה כחיסון מקדים, הניתן לאזרחים עם פרוץ מגפת השפעת, יאפשר למדינות להיות מוכנות באופן מיידי טרם פרוץ המגיפה, כך שכאשר המגיפה מוכרזת, הממשלות מעניקות הגנה לאזרחיהן ושומרות על היציבות במדינה – הן בריאותית והן כלכלית.

מנכל ביונדווקס, דר רון בבקוב אמר היום “קבלת הפטנט בקנדה מצטרפת להצלחות הקליניות שלנו בשנים האחרונות ולהשלמת הוכחת יעילות החיסון של החברה כהגנה מפני שתי המשפחות העיקריות של וירוס שפעת העופות. החיסון שפיתחנו עשוי להוות מענה אפקטיבי כנגד זני שפעת עונתיים ומגפתיים ברחבי העולם, ועל כן אישורי הפטנט במדינות מובילות שונות עשויים להכשיר את הקרקע ולסייע לחברה הן בקידום תהליכי הפיתוח לקראת השלבים המתקדמים בניסויים הקליניים והן במישור העסקי אם וככל שנפעל להשגת הסכמי רישיון עם ממשלות לשימוש בטכנולוגיה הייחודית שלנו”.