הוכחה יעילות החיסון של החברה כנגד משפחת וירוסי ה-H7, ובכך השלימה ביונדווקס הוכחת הגנה מפני שתי המשפחות העיקריות של וירוס שפעת העופות   

ד”ר רון בבקוב, מנכ”ל ביונדווקס:

“יש בכך בשורה חשובה באשר למוכנות אפשרית בעתיד של ממשלות בפני מגיפות שפעת, כמו גם אינדיקציה קלינית חשובה מאוד עבור ביונדווקס אשר בכוונתנו לפעול כעת כדי לתרגמה למשמעות עסקית עבור החברה”

 נס ציונה, ישראל – 29 ביולי 2014 – חברת ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (BiondVax) (TASE: BNDX), המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי השלימה בהצלחה ניסויים בעכברים אשר הוכיחו את יעילות החיסון של החברה כנגד משפחה נוספת של שפעת העופות, ה-H7. זני ה- H7 הם זנים אלימים הגורמים ל-76% תחלואה ומעל ל- 30% תמותה בקרב הנדבקים בהם, ולכן מתמקדת החברה גם במשפחת וירוסים זו. בכך השלימה ביונדווקס סדרת ניסויים בהם הוכחה יעילות החיסון של החברה, ה-M-001, בפני שתי המשפחות העיקריות של וירוס שפעת העופות האלים, ה-H5 וה-H7. הניסוי הראה כי מתן מקדים  (Prime boost) של חיסון החברה לחיסון שפעת העופות הפנדאמית, מעלה באופן משמעותי את כמות הנוגדנים המגנים הנוצרת בעכברים ומהווים אמצעי אפקטיבי להגנה מפני מגיפת שפעת. בהסתמך על הגדרות ה-FDA, הוכח כי בעקבות מתן החיסון, הוכפל שיעור העכברים המוגנים מפני משפחת וירוסים זו. על בסיס תוצאות הניסוי, מתכוונת כעת החברה לבחון דרכים לשיתוף המידע עם גופי בריאות ממשלתיים בארה”ב ובמדינות אחרות במטרה לקדם את הפיתוח הקליני של החיסון.

תוצאות הניסוי האחרון חוזרות ומחזקות כי החיסון של ביונדווקס אכן יעיל כלפי מגוון זנים של שפעת, וכי מתן מקדים של החיסון מיד כשמוכרזת מגיפת שפעת ובטרם יגיע לשוק חיסון ספציפי לזן שהתפרץ, יביא לשיפור רמת ההגנה של האוכולוסיה המחוסנת, בין אם המגפה נגרמת על-ידי זן ה- H5 כפי שדווחה החברה לפני כשנה, או מזן ה-H7. כאמור, הידבקות בוירוסים ממשפחות אלו מביאה במקרים רבים לדלקת ריאות חריפה ואף למוות, ולכן ממשלות שונות ברחבי העולם נערכות למקרים של מגפה ומייצרות חיסונים כנגד ה-H5 וה-H7.

ד”ר רון בבקוב, מנכ”ל ביונדווקס, אמר היום כי “אנו נרגשים מהצלחת הניסוי כנגד זן ה-,H7 המעידה כי מתן מקדים של החיסון האוניברסאלי לשפעת של ביונדווקס יביא לשיפור רמת ההגנה העולמית במקרה של מגיפה, עוד בטרם יגיע לשוק חיסון ספציפי כנגד שפעת העופות הפנדאמית. יש בכך בשורה חשובה באשר למוכנות אפשרית בעתיד של ממשלות בפני מגיפות שפעת, כמו גם אינדיקציה קלינית חשובה מאוד עבור ביונדווקס אשר בכוונתנו לפעול כעת כדי לתרגמה למשמעות עסקית עבור החברה. בנוסף אנו מעריכים כי באופן דומה, בעתיד ניתן יהיה להוכיח את יעילות החיסון האוניברסאלי שלנו כנגד כל זן פנדאמי חדש אשר יופיע. הניסוי הנוכחי מצטרף להצלחות קליניות קודמות המחזקות את אופיו האוניברסאלי של החיסון שלנו כנגד השפעת, ואת יכולתו של ה- M-001להוות מענה אפקטיבי כנגד זני שפעת עונתיים ומגפתיים. אנו נמשיך לפעול ולבסס את היכולות האוניברסאליות של החיסון”.