רשות המחקר והפיתוח האמריקאית שוקלת לספק החיסון של ביונדווקס לניסוי קליני פאזה II שיערך בארה”ב

 הניסוי יבחן את יעילות החיסון האוניברסאלי לשפעת כפתרון הגנה בפני מגיפות שפעת בעולם

ב– 2014 הוקצבו בארה”ב 140 מיליון דולר למוכנות לקראת התפרצות מגפת שפעת

נס ציונה, ישראל – 26 לפברואר 2014 – ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (BiondVax) (TASE: BNDX), המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי השלימה סבב פגישות עם מנהלים בכירים מהרשות למחקר ופיתוח רפואי (BARDA), אשר במשרד הבריאות האמריקאי (HHS). החברה הוזמנה לסבב פגישות בארה”ב על מנת להציג בפני מומחי משרד הבריאות האמריקאי מהמחלקה העוסקת במוכנות למגפות שפעת סמינר על הטכנולוגיה וההישגים של ביונדווקס במחקרים בחיות ובבני אדם עם החיסון האוניברסאלי לשפעת שמפתחת החברה, הן כחיסון מקדים למגפת שפעת והן כחיסון עצמאי כנגד מחלת השפעת. בפגישה נמסר לחברה כי הרשות למחקר ופיתוח רפואי תשקול לספק חיסון המכיל זני שפעת עופות מגפתית לניסוי קליני פאזה II שיערך בארה”ב, אשר יבחן את יעילות החיסון האוניברסאלי כחיסון מקדים לחיסוני שפעת מגפתית לזנים ספציפיים וכחלק מההערכות לקראת מגפות שפעת לפני שהן פורצות.

“השוק האמריקאי הוא שוק מרכזי לחיסון השפעת, ולכן יש חשיבות רבה בכך שהאסטרטגיה שלנו תשקף את צרכי משרד הבריאות האמריקאי. למשרד הבריאות האמריקאי השפעה רבה על מערכת הבריאות העולמית והוא מכתיב את סדר היום ואת רמת המוכנות בעולם למגפות שפעת”, אמר מנכל ביונדווקס, דר רון בבקוב. “במקביל, ממשיכה החברה לנקוט בצעדים מול גופים רגולטוריים ורשויות בריאות ברחבי העולם על מנת לקדם הסכמי הצטיידות עם ממשלות אלה עבור החיסון האוניברסאלי נגד שפעת.”

 אודות הרשות למחקר ופיתוח רפואי אשר במשרד הבריאות האמריקאי (BARDA)

הרשות למחקר ופיתוח רפואי היא חלק מהמחלקה לבריאות הציבור אשר אחראית על מוכנות למגפות ולמצבי חירום. מאז הקמתה ב-2006, BARDA תומכת בפיתוח של יותר מ-70 מוצרים בתחום הרפואי ובכלל זה מוצרים ביולוגיים, כימיים, מוצרי קרינה גרעינית ומוצרים דיאגנוסטיים (לאבחון מחלות). ב- 2014, הוקצבו 140 מיליון דולר למוכנות לקראת התפרצות מגפת שפעת.