נס ציונה, ישראל – 17 לפברואר 2014 – ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (BiondVax) (TASE: BNDX), המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי תציג בכנס היוקרתי והחשוב של ארגון הבריאות העולמי (World Health Organization – WHO), אשר יערך ב-5-7 במאי 2014 בז’נבה, שוויץ. הכנס הינו יוזמה של ארגון הבריאות בתחום מחקר חיסונים (Initiative for Vaccine Research – IVR), וידון בהתפתחויות בתחום חיסוני השפעת, במטרה לפעול להשגת הגנה נרחבת ויעילה לאורך זמן של האוכלוסיה. ד”ר תמר בן ידידיה, המדענית הראשית של ביונדווקס, תציג את תוצאות הניסויים השונים שבוצעו על ידי ביונדווקס ואת אסטרטגיית החברה להערכות לקראת מגפות שפעת לפני שהן פורצות על בסיס החיסון האוניברסאלי לשפעת שמפתחת החברה במסגרת מושב אשר יעסוק בגישות חדשות לייצור החיסונים לשפעת. בכנס ינכחו גורמים בכירים בתעשיית החיסונים העולמית, מובילי דיעה, וגופי מחקר ורגולציה עולמיים.

“אנו נרגשים להשתתף בכנס חשוב זה, הנותן הזדמנות ייחודית לחברה להציג את הישגיה ותכניותיה בפני מקבלי ההחלטות וקובעי המדיניות ברמה העולמית בתחום השפעת, דבר העשוי לקדם את החברה בדרך לחתימת הסכמי הצטיידות ראשונים עם ממשלות וגופי בריאות בעולם”, אמר מנכל ביונדווקס, דר רון בבקוב.

החברה רואה בכנס אירוע מהותי שכן ארגון הבריאות העולמי הוא האחראי על מניעת מגפה עולמית של שפעת וקביעת מדיניות בנושא. כנסי ארגון הבריאות העולמי סגורים לקהל ומשתתפים בהם רק ארגונים וחברות המוזמנים מראש כאשר לא לכולם קיימת האפשרות להרצות. תכנים המוצגים בכנס של אירגון הבריאות העולמי עוברים תהליכי סינון, בדיקה ובחירה קפדניים ביותר, בליווי של אנשי מחקר ומדע מובילים. זוהי הזדמנות יוצאת דופן עבור ביונדווקס להציג את תוצאות הניסויים בפני מובילי המדיניות ברמה הגבוהה ביותר. בכנס יציגו גם נציגים מארגונים ממשלתיים ובין-לאומיים חשובים, ובכלל זה קרן ביל ומלינדה גייטס, וכן יצרניות מובילות של חיסוני שפעת ברחבי העולם כגון סנופי, GSK, נוברטיס, בקסטר וביו-סי-אס-אל. ארגון הבריאות העולמי מפעיל מספר תכניות בעלות חשיבות רבה בתחום השפעת, ובכללן:

  • Global Influenza Program (GIP)
  • Global Action Plan for Influenza Vaccines (GAP)
  • Strategic Advisory Group of Experts (SAGE) on Immunization
  • Pandemic Influenza Preparedness (PIP) Framework
  • Global Influenza Surveillance and Response System (GISRS)