כספי הגיוס יתמכו במהלכי ביונדווקס להמשך האצת הפעילות הקלינית ובכלל זה ביצוע ניסוי פאזה II נוסף שייערך באירופה עוד ב-2013

 נס ציונה, ישראל – 3 במרץ 2013 – חברת ביונדווקס פרמצבטיקה בע”מ (BiondVax) (TASE: BNDX), המפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת, הודיעה היום כי השלימה בהצלחה הנפקה ציבורית והשלימה גיוס של 5.1 מיליון שקל באמצעות מניות ואופציות.

מבנה ההנפקה כלל כ-5,560 יחידות שהוצעו במחיר מינימאלי של 888 שקל ליחידה. כל יחידה כללה 1,000 מניות רגילות -1,000 כתבי אופציה (סדרה 4). במסגרת המכרז התקבלו בסך הכל 89 הזמנות לרכישת 7,139 יחידות בהיקף כספי כולל של 7.4 מיליון שקל. סה”כ הוקצו 5,685 יחידות, מתוכן 125 יחידות שהוקצו בהקצאה נוספת בחתימת יתר. כתוצאה מביקושי היתר, נקבע המחיר על 901 שקל ליחידה. בנוסף לתמורה המיידית בהיקף של 5.1 מיליון שקל ברוטו, עשויה החברה לקבל 8.5 מיליון שקל נוספים, בהנחת מימוש מלא של כתבי האופציה.

כספי הגיוס יתמכו במהלכי ביונדווקס להמשך האצת הפעילות הקלינית ובכלל זה ביצוע ניסוי שלב II נוסף שייערך באירופה עוד ב-2013.

 ד”ר רון בבקוב, מנכ”ל ביונדווקס אמר היום: “אנחנו שמחים מאד על הצלחת הגיוס המהווה עדות לשביעות הרצון של שוק ההון מהתקדמות החברה ומהישגיה עד כה. אנו שבעי רצון מתוצאות ארבעה ניסויים קליניים שביצענו עד היום, ושבהם נבדקו 440 משתתפים, ואשר הוכיחו שחיסון ה- Multimeric-001 בטוח ומפעיל ביעילות את המערכת החיסונית, הן לבדו והן בשילוב עם החיסון העונתי המסחרי. נוסף על כך, ביונדווקס אושרה כחברה המייצרת בתנאי ייצור נאותים (GMP) אחרי שעמדה בהצלחה בביקורת של האיחוד האירופי. כספי הגיוס הנוכחי יסייעו לחברה להמשיך ולקדם את יעדיה העסקיים והקליניים ל-2013 ובכלל זה הגשת בקשה לניסויים קליניים (IND) מול ה- FDA האמריקאי. הצלחה ביעדים אלו עשויה לפתוח בפני החברה גם אפשרות עסקית למסחור אפשרי של אחד ממוצרי החברה”.

ביונדווקס דיווחה עד היום על הצלחה בתוצאות הניסויים הקליניים שלב שני (פאזה II) בחיסון האוניברסאלי לשפעת שמפתחת החברה, ה- Multimeric-001. החיסון נמצא בטוח לשימוש, ללא תופעות לוואי משמעותיות והפעיל את שתי זרועות המערכת החיסונית של הגוף, הזרוע הנוגדנית והזרוע התאית, בקרב כל טווח הגילאים בהם נבדק עד היום והשיג את המטרות הראשיות והמשניות של הניסויים. בנוסף, כאשר ניתן כחיסון מקדים (שיטת “prime-boost”) לפני מתן החיסון העונתי הניתן היום לשפעת (TIV – חיסון המבוסס על חלבוני המעטפת של שלושה זני וירוס שפעת), חיסון ה- Multimeric-001 שיפר את ביצועי החיסון העונתי בקרב משתתפי הניסויים.

לאור התוצאות החיוביות של הניסוי השני בפאזה II בקרב מבוגרים בישראל, ביונדווקס נערכת לבצע ניסוי שלישי בפאזה II במבוגרים באירופה עוד ב-2013. בניסוי זה (BVX-006) החברה מתכוונת לבחון מרווחי זמן שונים בין מתן חיסון ה Multimeric-001 כחיסון מקדים למתן החיסון העונתי לשפעת, מרכיב באינדיקציית ה- prime-boost עם פוטנציאל להשפיע על נוחות השימוש למטופלים.